Boreas Genel Müdürü Müge Lülecioğlu’nun Kadın Yönetici Olmayı Anlattığı Röportajı Mechanic Dergisinin Mart Sayısında Yayınlandı!

İşte Müge Lülecioğlu’nun röportajından bazı satır başları;

İş hayatında ne yaptığınız kadar nasıl yaptığınız da çok önemli ve yaptığınız işlerin geliştirici bir deneyime dönüşmesi için nasıl kısmına odaklanıp, her işte aktif bir oyuncu olarak rol almanız gerekiyor. Bir işi nasıl yaptığınız her zaman fark yaratır ve bu sayede üretim konusunda danışmanlığa kadar uzanan bir kariyer hayatım oldu.

Hayatımın her aşamasında çözüm odaklı oldum ve mühendislik de bilimin ışığında topluma değer katan, iyileştiren ve çözüm üreten bir meslek. Üretkenlik, verimlilik, sürdürülebilirlik gibi pek çok önemli kavramı içinde barındırması, bugünün ve geleceğin mesleği olarak kişisel vizyonuma uyması mühendisliği seçmem de etkili oldu diyebilirim.

Bana sağlanan fırsat eşitliğinin bir ayrıcalık değil hak olduğunu düşünüyorum ve yaptığım her işte, yetkinliklerimle, bakış açımla ve başarımla var oldum. İş hayatı cinsiyet bazlı değil yetenek ve yetkinlik bazlı bir alan ve ben de bunun örneği olacak bir kariyer süreci yaşadım. Bu anlamda rol model olabilirsem çok mutlu olurum.

Haberin linkine tıklayarak ulaşa bilirsiniz.

muge lulecioglu