• Fancoil

Gizli Tavan Tipi Fancoil Ünitesi

BOREAS, Gizli Tavan Tipi Fancoil’ler 2 ve 4 borulu olmak üzere tasarlanmıştır. Toplam da 16 farklı tip ve sağ / sol servis yönü seçenekleri ile 32 farklı tipi mevcuttur.

Hava Kanallı ve serbest hava emişi / hava basma uygulamaları için uygundur. BCC-Low-FSP Serisi ürünler, harici statik basınç değeri 0-30 Pa çalışma aralığına uygundur. Düşük gövde ağırlığı ve rijit gövde yapısı ile kompakt ölçüleri ve sessiz çalışması özelliklerine sahiptir. Gizli tavan ters tavan gibi asma tavan uygulamaları ve dar tavan hacimleri için çok kullanışlıdır.Yıkanabilir ve kolay servis verilebilir yapıya sahip hava filtresi standart olarak tüm ürünlerde bulunmaktadır. 2-3 yollu motorlu vana uygulamaları için uygun standart kendinden izoleli sıvama tip köşe kaynaksız drenaj tavası bulunmaktadır. Tavanın iç kısmı korozyona karşı dayanımı arttırmak için özel olarak boyanmıştır.

Santrifüj sık kanatlı, öne eğimli kanatlı fanları statik ve dinamik olarak dengelenmiştir. Motorlar standart olarak 4 hız kademesine sahip olup ve mono faze elektrik motoru kullanılmaktadır.

BCC-Low-FSP serisi Gizli Tavan Tipi Fancoil’lerin, servis ve bağlantı yönleri kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Kullanılan oda termostatları ise mekanik veya elektronik tip termostat olabildiği gibi, on/off vana ve 2-3 yollu motorlu vana ve bakır boru bağlantı kiti gibi aksesuarları sayesinde maksimum kullanım esnekliği ve montaj kolaylığı sağlar.

Yogusma Tavası :

Özel tasarlanmıs yogusma tavası, tek parça olup serpantini tam olarak kapsar. Iç yüzeyi korozyona karsı özel kaplamalıdır.

Esanjör Purjör ve Boru Baglantısı :

Serpantinde olusan havanın dısarı atılması için, rahat ulasılabilir ve kolay açılabilir purjör anahtarı vardır. Serpantin kollektörü özel bir sac muhafaza içine konulmustur. Bu sayede kontra baglantı rahat bir sekilde yapılır.

Filtre :

Filtreler cihazın sag ve sol tarafından da çıkartılabilir ve yıkanabilir özelliktedir.

Motor :

Fancoil motorları rulman yataklı olup uzun ömürlüdür. Rulman yataklı olması ve fan-motor grubunun bulundugu bölümde kullanılan izolasyon sayesinde ses seviyesi çok düsüktür.