Isı Geri Kazanım Cihazı

BOREAS Isı geri kazanımlı taze hava ünitesi (IGK), şartlandırılan ortamlarda yüksek iç hava kalitesi elde etmek ve enerji tasarrufu sağlamak için tasarlanmıştır.

BOREAS IGK’nın ana bileşeni olan plakalı tip ısı geri kazanım eşanjörü konut, ofis, okul ve endüstriyel alanlarda maksimum ısı transfer performansı verecek şekilde seçilmiştir.

Montaj, işletme ve kontrol alanlarında sağladığı pratiklik ile kullanıcı dostu bir üründür.Düşük enerji harcayan, düşük ses seviyeli 3 kademe hız kontrolüne sahip motorlu fanlar.

Yüksek verimli, çapraz akımlı alüminyum plakalı ısı geri kazanım eşanjörü.

Erişimi ve sökülüp-takılması kolay, temizlenebilir filtreler ile yüksek iç hava kalitesi

İç yüzeylerde ses ve ısı yalıtımı sağlayan izolasyon katmanı.

BOREAS Isı Geri Kazanım (IGK), Enerji tasarrufu sağlamanın yanında, yüksek iç hava kalitesi elde etmek için dizayn edilmiştir. IGK cihazları içinde kullanılan plakalı ısıeşanjörleri ile, evsel, ticari ve endüstriyel klima ve havalandırma uygulamalarında büyük kolaylıklar, geniş uygulama olanakları sağlarlar. İletkenliği ve performansları yüksek eşanjörler ile, ılık ve soğuk hava akımları arasında verimli bir ısı transferi sağlar.

Tüm giriş ve çıkışlar bağımsız olarak konfigüre edilebilir.

Standart olarak bulunan madbus iletişim birimi kontrol kartı ile oda ünitesi arasında 100 m mesafeye kadar güvenilir iletişim kurulmasını sağlar.

Diğer Fonksiyonlar

  • Haftalık zaman programı
  • Display üzerinden BMS adresleri yapılabilir.
  • İç hava kalitesi ve CO2 senaryolarının programlanabilmesi
  • RS485 arayüz
  • Modbus RTU


Elektrikli Isıtıcı

Çok soğuk iklimlerde taze hava girişine donma önlemi olarak veya ılıman iklim koşullarında kışın ısı geri kazanımı sonrasında hava sıcaklığını artırmak için kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik malzemeden üretilmekte emniyet termostatı ve fark basınç presostatı ile emniyet önlemleri alınmaktadır.Sulu Isıtıcı

Çok soğuk iklimlerde taze hava girişine donma önlemi olarak veya ılıman iklim koşullarında kışın ısı geri kazanımı sonrasında hava sıcaklığını artırmak için kullanılmaktadır.Sulu Soğutucu

Sıcak iklim koşullarında yazın ısı geri kazanımı sonrasında hava sıcaklığını düşürmek için kullanılmaktadır.DX Soğutucu

Sıcak iklim koşullarında yazın ısı geri kazanımı sonrasında hava sıcaklığını düşürmek için kullanılmaktadır. VRF dış ünitesine bağlanarak iç ünite gibi çalışması sağlanmaktadır.