Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

BLOG

Boreas Blog

TIER NEDİR?

Günümüzde internet günlük hayatın içerisinde çok sayıda alanda farklı amaçlarla kullanılır. İnternet, veri merkezlerinde muhafaza edilen bilgiye ulaşabilmek için gereken bağlantıdır. Veri merkezleri, bünyelerinde büyük miktarlarda bilgi depolar ve internet kullanıcılarının bu bilgilere erişimini sağlar.

devamını oku...
Boreas Blog

MAKİNE ÖĞRENMESİ VE YAPAY ZEKA'NIN MÜHENDİSLİK TASARIMI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi, son yıllarda ortaya çıkan ve geleceği şekillendirme potansiyeline sahip iki önemli kavramdır. Birçok endüstride gerçekleşen inovasyonlar bu iki terminoloji etrafında döner. Yapay zeka, makinelerin birçok görevi verimli bir şekilde gerçekleştirebileceğini öne sürer.

devamını oku...
Boreas Blog

DİJİTALLEŞMEDE YENİ NESİL ÇÖZÜM

Dijitalleşme sürecinin farklı çalışma alanlarına entegre olmasıyla birlikte, veri depolama ve paylaşım süreçleri de bu durumdan etkilenmeye başladı. Bu nedenle fiziksel depolama alanları yerine bulut depolama sistemleri daha çok tercih ediliyor.

devamını oku...
Boreas Blog

VERİ MERKEZİ NEDİR?

BT teknolojilerinin hem günlük yaşamın hem de iş yaşamının vazgeçilmez bir parçası hâline geldiği 21. yüzyılın ikinci 10 yılında veri akışının kontrol edilmesi ve veri yığınlarının sorunsuz şekilde depolanması son derece önemlidir.

devamını oku...
Boreas Blog

VERİ MERKEZİ KURULUMU

21. yüzyıl toplumunun dijitalleşen yaşamının önemli bileşenlerinden biri hâline gelen veri merkezleri, sürdürülebilir internet kullanımının sağlanması ve iş akışlarının düzenlenmesi açısından oldukça önemlidir.

devamını oku...