Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

BULUT TEKNOLOJİLERİ

Dijitalleşmede Yeni Nesil Çözüm: Bulut Teknolojileri

Dijitalleşme sürecinin farklı çalışma alanlarına entegre olmasıyla birlikte, veri depolama ve paylaşım süreçleri de bu durumdan etkilenmeye başladı. Bu nedenle fiziksel depolama alanları yerine bulut depolama sistemleri daha çok tercih ediliyor. Bulut depolama sistemlerinin sağladığı avantajlar ile kurumunuzun dijitalleşme ve iletişim süreçlerini pratik hale getirebilirsiniz.

Proje Yönetimini Kolaylaştırın
Bilgisayar ve tablet gibi akıllı cihazlar aracılığıyla internet üzerinden bilgi ve veri paylaşımı sağlayan sistemlere bulut depolama aracı denir. Bu araçlar, internet bağlantısı bulunan her yerden veri erişimine yardımcı olduğu için dijitalleşme sürecinde önemli bir yere sahiptir. Mühendislik yeteneklerinden yararlanılarak tasarlanan bulut araçları; yazılım, sunucu altyapısı ve platform hizmetleri sayesinde gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Bu sayede maliyet ve hız konularında da kurumlara çok sayıda avantaj sağlıyor. Dijitalleşme sürecinde ön plana çıkan uzaktan çalışma ve hibrit çalışma koşullarında bulut sistemleri yetkili kişilere pratik bir iletişim kanalı oluşturur. Uçtan uca proje yönetimi gibi konularda zaman kaybını engelleyen bulut sistemleri ile veri erişimi kolaylaşır. İlgili personelle hızlı bir şekilde paylaşılabilen gerekli veriler, iş süreçlerinin kesintisiz bir şekilde sürdürülmesine yardımcı olur. Buna bağlı olarak iş verimliliğinin artması da sağlanır.

Veri Kaybını Önleyen Teknolojik Sistemler
Bulut depolama sistemleri; fotoğraf, video ve e-posta gibi farklı türdeki dosyaları saklamanıza yardımcı olur. Dosya yedekleme özelliğinden de yararlanarak olası veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Sanal depolama alanları, etkili siber güvenlik önlemleri alındığında istenmeyen üçüncü kişilerin erişiminden uzak tutulabilir. Bulut sağlayıcı servisler, güçlü kullanım ilkeleri sayesinde sürekli güncellenir ve denetlenir. Bu sayede depoladığınız veriler, olası siber saldırılara karşı güvenli bir şekilde korunur. Dijital depolama araçları, filtreleme özelliği sayesinde aradığınız dosyalara kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Ayrıca istediğiniz dosyayı ilgili kişilere iletebilirsiniz. Kurumunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanabilen depolama sistemleri farklı konumlardan güvenli erişime açıktır. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan ulaşılabilen bu sistemler, uzaktan yedekleme çalışmalarında kurumların iş yükünü azaltmaya da yardımcı olur.

Maliyeti Azaltan Bir Mühendislik Tasarımı
Bulut sistemlerinde kullanılan mühendislik tasarımları, veri merkezlerini çok yönlü bir şekilde yönetmenize imkan verir. Bilgi işlem personelinin görevi olan veri merkezi oluşturma, yazılım ve donanım satın alma gibi işlemler dijital depolama araçlarıyla da yürütülebilir. Böylece kurumunuzun BT departmanı için ayırdığı bütçe azalır. Bulut depolama sistemlerinin çok yönlü olarak kullanılabilmesi, veri kaynaklarına erişimi kolaylaştırır. Kurulum ve kullanım işlemlerinin çok kısa sürede gerçekleştirilebilmesi, iş akışının hız ve esneklik kazanmasında oldukça etkilidir. Çağın yeniliklerine ayak uyduran bu sistemler, küresel bazda çalışan kurumların olmazsa olmazıdır. Bilgi işlem gücü, bant ve depolama genişliğinin zaman ve mekandan bağımsız şekilde yönetilmesi, kurumunuzun global ölçekli çalışmalarını destekler.

Bulut Sistemleriyle İş Verimliliğini Artırın
Bulut depolama sistemleri, personelin daha önemli iş ve görev hedeflerine odaklanmasını sağlar. Bu açıdan zaman tasarrufu yapmayı kolaylaştırır ve iş performansını artırmaya yardımcı olur. Bilgi işlem hizmetleri global gelişmeleri yakalayan teknolojilerden destek aldığında ağ performansında da artış görülür. Donanımsal araçların en güncel sürümlerinin kullanılması, kurum çalışmalarının verim, performans ve hız konusunda avantaj sağlamasına katkıda bulunur. Bulut platformlarındaki erişim özelliği kurum ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir ve bilgilerin hangi kişilerle paylaşılacağını seçmenizi sağlar. Dosya paylaşımına yalnızca yetkili personeli ekleyerek bu sistemlerin güvenlik ve gizlilik özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.