Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

Klima Santrali

Boreas Teknoloji olarak hastane, alışveriş merkezleri ve oteller gibi özellikli binalar için uçtan uca sistem çözümleri sunuyoruz. Çağdaş teknolojileri destekleyen yenilikçi anlayışımız ile doğru çözümlere yön veren çalışmalara imza atıyoruz.

5. Nesil Klima Santrali; ağır çalışma koşullarına dayanıklı, uzun ömürlü, en üst Eurovent değerleri olan TB1 / T2 sertifikası ile üretilmektedir. Kritik iklim koşullarında enerji kayıpları olmadan iç ve dış ortamlarda sorunsuz bir performans sunar.

Kompozit iskelet ve Magnelis saçtan panel seçenekleri ile 5. nesil çözümler sunar. Yuvarlatılmış iç kenar ve köşeleri ile temizliği kolay yapılan, kir birikimine izin vermeyen hijyen özellikleri ile konforu klima santralına taşır.

Kontrol sistemi tarafından hesaplanan yeterli hava debisi, yüksek verimli EC motor plug-fan dizisi ile sağlanır. Böylece, fanlar en düşük enerji tüketimi ile çalışır.Uygulama Alanları:

  • Konutlar
  • Alışveriş Merkezleri
  • Oteller
  • Havalimanları
  • Endüstriyel Tesisler

Gövde Yapısı:

Boreas’ın tasarladığı 5. Nesil Nesil Klima Santrali’nde, 3. ve 4. nesillerde yaşanan problemleri ortadan kaldırmak için yenilikçi bir yaklaşım izlenmiştir.

Karkas yapısı elektronik toz boyalı galvaniz çelik malzemeden üretilen kutu profiller ile oluşturularak, ısı köprüsüz, yüksek mekanik özelliklere sahip bir yapı oluşturulmuştur.

Panel yapısı olarak PVC profilden imal edilen çerçevelerden oluşan yapı ısı köprüsüzlüğü sağlamaktadır. 304 kalite paslanmaz sac ve cidarlar, bağlantı parçaları ve bağlama elemanları standart olarak kullanılmaktadır.

İç yüzeyde panel birleşim noktalarında kullanılan yuvarlatılmış köşe fitilleri sayesinde montajı yapanın ustalık ve deneyiminden bağımsız şekilde temizliği kolaylaştırılmış ve kir birikimini önleyen bir yapı oluşturulmuştur.

Filtre:

EN 779’e göre standart filtre ölçülerini referans alınarak Modül ölçüsü 102 mm olacak şekilde boyutlandırılmıştır. Filtre by-pass sızdırmazlığı F9'dur. Bu sayede daha düşük iç basınç kayıpları oluşur. Standart adımlarla boyutlandırma yapılır.

Güç ve Kontrol Panosu:

Boreas’ın 5. Nesil Klima Santrali’nde güç ve kontrol panosu aynı gövde içerisinde konumlandırılmaktadır. Panonun projelendirilmesi ve imalatındaki tüm yöntem ve uygulamalar CE direktiflerine uygun şekilde yapılmaktadır. Güç kısmında; klima santraline ana güç beslemesinin ve dağıtımının yapılması için gerekli olan ekipmanlar konumlandırılmıştır. Kontrol kısmında ise, KNX, Lon, Bacnet, Modbus gibi açık protokoller aracılığı ile mevcut BMS sistemlerine kolay entegrasyonu yapılabilecek kontrol kartı ve bağlantı noktaları bulunmaktadır.

Enerji Geri Kazanımı:

%85’e varan enerji geri kazanımı şartnamelerinin gerektirdiği tipte ve yüksek verimde geri kazanım çözümleri.

Fanlar:

Dizayn şartlarını bağlı olarak gerekli miktardaki havanın dolaşımını sağlamak için Plug fanlar kullanılmaktadır. Böylece yüksek verim ve kolay temizlenebilme koşulları yerine getirilir.

Bataryalar:

Drenaj tavanları standart olarak 1,2 mm paslanmaz sacdan imal edilmektedir. Tavanın 2 eğimli tasarımı ile su köşe noktada toplanmaktadır. Standart olarak batarya lamelleri epoksi kaplı çerçeveleri paslanmaz sac ve kollektörleri bakır malzemeden üretilmektedir.

Isı Geri Kazanım:

İklimlendirme sistemlerinin minimum enerji tüketimi ile dizayn edilmesi için olmazsa olmaz ekipmandır. Isı geri kazanım sistemlerinde başta run-around olmak üzere projelerin gerektirdiği ısı geri kazanım tipleri uygulanır.

Otomasyon Sistemi:

Boreas Teknoloji otomasyon sistemi etkili, esnek ve kullanıcı dostu çözümler sunar. Yaygın kullanılan iletişim protokolleri ile uyumlu olduğundan farklı özellikteki bina otomasyon sistemleri (BMS) ile haberleşebilir. Gerektiğinde klima santraline ve prosese özel yazılım yüklenebilir böylece sistem üzerinde tam kontrol sağlar.

Sertifikalar:

Eurovent
Klima Santrali EN 1886’ya göre yapılan test sonuçlarında Mekanik Dayanım D1, Gövde Hava Kaçağı L1, Isıl Geçirgenlik T2, Isı Köprüleme TB1, Filtre By-Pass Kaçağı Sınıfı F9 değerlerini alarak Eurovent Sertifikası ile belgelenmiştir.

ISO 9001
Boreas Teknoloji toplam kalite anlayışı çerçevesinde tüm süreçlerinin izlenebilir ve geliştirilebilir olması amacıyla 2013 yılında ISO 9001 sertifikasını almıştır.

CE İşareti
Boreas 5. Nesil Klima Santrali, standartlara uygun olarak yapılan testler sonucunda insan, hayvan, bitki sağlığı ve güvenliği ile çevreye zarar vermeyeceği görülmüş olup CE işaretini taşımaya uygun bulunmuştur.

Hijyen
Boreas 5. Nesil Klima Santrali’nin hijyen sürümü VDI 6022 ve DIN 1946-4 standartlarına uygun olarak yapılan testler sonucunda, gerek ürün yapısal özellikleri gerekse sızdırmazlık (L1) ve ısı köprüsüzlük (TB1) değerlerinin her iki standardın da gereklerini fazlasıyla karşıladığı görülmüştür.

İç yapıda ve komponentlerinde korozyona karşı her türlü önlemin alınmış olması ile birlikte temizliğinin kolay yapılabilmesi ve bunun sürdürülebilir şekilde kontrol edilebilir olması BRS-H olarak kodlanan hijyen sürümün önemli yapısal özelliklerini oluşturur.

Klima Santrali Seçim Programı

BOREAS 5. Nesil Klima Santrali seçim programı Eurovent gerekliliklerini sağlayan, veri tabanı bilgilerine internet üzerinden erişen, kullanıcı dostu ara yüzlere sahiptir. Ürünü eksiksiz olarak tanımlayan, farklı klima santrali komponent üreticilerin ürünlerini seçilebilen, .dxf formatında 3 yüzey görünüşlü çıktı verebilen, tasarlamış ve seçmiş olduğunuz ürünün fiyatını görebileceğiniz, Eurovent yazılım gerekliliklere göre eksiksiz seçim çıktıları oluşturabilen Windows tabanlı bir seçim programıdır.