Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

HEDEFLERİMİZDE TEKNOLOJİ ÜRETEN
VE İNSANA DEĞER SAĞLAYAN
ÇÖZÜMLER VAR

Boreas Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı İzzet Tanyol: "Tasarladığımız sistemler veri merkezi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan yazılım, yönetim ve izleme sistemlerine sahip, verimli ve güvenilir sistemlerdir."

Boreas Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı İzzet Tanyol'dan dijitalleşme üzerine görüşlerini aldık.

Veri merkezi iklimlendirmesinde öncü olan Boreas Teknoloji, dijitalleşme konusunda kendisini hangi konumda görüyor?
Dijitalleşme; içinde bulunduğumuz bilgi ve bilişim çağında yoğun şekilde kullandığımız bilginin analog ortamdan dijital ortama dönüştürülmesi anlamına gelen bir tanım. İnsanlar ilk çağdan beri bilgi üretiyor ve bu da özellikle bilgisayarın keşfiyle birlikte en üst seviyelere çıktı. Günümüzde yüksek miktarda üretilen veri dijital ortamlarda depolanarak, insanların üzerinde çalışabileceği şekilde işleniyor. 5G gibi teknolojilerin hayatımıza girmesiyle de üretilen veri miktarı artacağını ön görülüyor ve bu verilerin depolanması için de veri merkezlerine duyulan ihtiyaç her zamankinden daha fazla olacak.

Yani kısacası teknolojiyi kullanmak dijitalleşmeyi getirirken, bu teknolojiyi iş süreçlerine entegre edip oradan bir artı dönüş sağladığımız noktada da hayatımıza dijital dönüşüm kavramı girdi. Biz de Boreas Teknoloji olarak her ne kadar üretimimize iklimlendirme cihazlarıyla başlamış olsak da geçtiğimiz yıl adımızın yanına ‘’Teknoloji’’ kelimesini ekleyerek, bir teknoloji firması olma yolunda ilk adımımızı attık. Bu sebeple geleceğe yönelik tüm hedeflerimizde teknoloji üreten ve insana değer sağlayan çözümler var.

Dijitalleşme ile ilgili yeni çalışmalar var mı?
Veri merkezi sektörüne özel olarak sunduğumuz ürünlerimizle kısa zamanda ülkemizde pazar lideri olduk. DC Master Adia Mechanic Cooler ve DC Pro Hassas Kontrollü DX Kima Cihazı’mız ile sektörde farkımızı gösterdik. Ürünlerimiz bugün Türkiye’nin en büyük GSM operatörlerinin, devlet kurumu ve bankaların veri merkezlerinde kullanılıyor.

Bu yıl ayrıca veri merkezi sektörüne kendi Ar-Ge ve tasarım süreçlerimizle geliştirdiğimiz yeni çözümlerimizi yurtiçi ve yurtdışı marketlere sunmayı hedefledik. Tasarladığımız sistemler veri merkezi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan yazılım, yönetim ve izleme sistemlerine sahip, verimli ve güvenilir sistemlerdir. Modüler ve ölçeklenebilir, hızlı kurulum özellikli, fabrikada test edilebilen, soğutma ve enerji açısından verimli, yüksek yoğunluklu, uluslararası veri merkezi standartlarına uyumlu tasarımlardır.

Bu durum Boreas Teknoloji’nin pazardaki payını nasıl etkiliyor?
Bahsettiğim gibi Boreas Teknoloji teknolojik çözümleriyle öne çıkan bir şirket ve ürünlerinde kullandığı dijital sistemlerle ve mühendislik yetenekleri ile birlikte bugün ihracat oranını toplam cirosunun %50’sinin üstüne çıkarmıştır. Özellikle veri merkezleri için ürettiğimiz DC Master Adia Mechanic Cooler ve DC Pro Hassas Kontrollü DX Cihazı üstün mekanik, otomasyon özellikleri ve satış sonrası organizasyonuyla Türkiye’de rakipsizdir ve yerli pazarda liderdir. İhracat gücümüzün ve pazar liderliğimizin arkasında her geçen gün dijitalleşen sistemlerimiz ve kendi ürettiğimiz teknolojimiz olduğunu söyleyebiliriz.

Habere ulaşmak için tıklayınız.