Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

Boreas Teknoloji Veri Merkezlerine Özel İki Yeni Ürünüyle Pazarın Beklentilerine Cevap Veriyor

Etkinliğini veri merkezi ürün ve çözümleri alanında da şekillendirmeye devam eden Boreas Teknoloji, tasarladığı ve ürettiği yeni ‘Rack Kabinet’ ve ‘Mobil Veri Merkezi’ çözümleriyle, ürün alternatiflerini genişletiyor.

Dünyadaki internet kullanımının artmasıyla oluşan verinin depolanma, korunma ve gerektiğinde değerlendirilme ihtiyacı, veri merkezlerini gerekli hale getirdi. Artık her ülkenin dijital dönüşümünün önemli bir parçası olarak konumlanan veri merkezleri, dijital varlığımızın büyümesiyle doğru orantılı olarak, hızla artmaya devam edecek.

Veri merkezleri zaman içinde ihtiyaçlara göre şekil değiştirdi ve bugün birbirinden farklı kapasitedeki veri merkezleri, şirketlerin ve kuruluşların sürdürülebilirlik yolculuğuna eşlik ediyor. Veri merkezleri için çözüm üreten şirketler bu değişim ve dönüşüme ayak uydurabildiği ölçüde pazarda yerini koruyor. Son yıllarda gerek Ar-Ge gerekse servis ağında hayata geçirdiği uygulama ve yeniliklerle dikkat çeken Boreas Teknoloji, veri merkezlerine özel olarak sunduğu DC Master Adia Mechanic Cooler ve DC Pro Hassas Kontrollü DX Klima Cihazı’nın yanı sıra şimdi de ‘Rack Kabinet’ ve ‘Mobil Veri Merkezi’ çözümleriyle müşteri beklentilerine cevap veriyor. Veri merkezleri için soğutma çözümleri dışında iki yeni ürünü pazara sunan Boreas Teknoloji’nin Genel Müdür Yardımcısı İzzet Tanyol, ‘’Pazardaki talebi Ar-Ge ve Ür-Ge süreçlerimize entegre ederek, güçlü mühendislik birikimimiz sayesinde Boreas Teknoloji Rack Kabinetleri ve Mobil Veri Merkezi Çözümlerimizi hayata geçirdik.’’ diyerek yeni ürünlerinin gerçek bir içgörüyle ve beklenti sonucu hayata geçtiğini vurguladı. Ürünlerin özelliklerinden de bahseden Tanyol, “Boreas Teknoloji Rack Kabinetleri veri merkezleri, telekomünikasyon sistemleri ve sistem odalarında sunucuları güvende tutmak amacıyla üretildi ve ihtiyaca göre konfigüre edilebilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca, yüksek kaliteli malzemesi ve güçlü yapısı sayesinde ağır ekipmanlara da uyum sağlayabilir. Mobil veri merkezi çözümlerimizi ise kendi Ar-Ge tasarım süreçlerimizle geliştirerek pazar beklentilerine cevap verecek şekilde ürettik. Bu ürünümüz de hızlı kurulum özelliğiyle, ölçeklendirilebilmesiyle ve uluslararası standartlara uyumlu yapısıyla öne çıkıyor.’’ dedi.

"Fark Yaratacağımız Noktada Ürün Sunuyoruz"
Veri merkezi çözümleri alanında bu yıl sektöre sunduğu iki yeni ürünüyle büyümelerini sürdüreceklerine dikkat çeken Boreas Genel Müdürü Müge Lülecioğlu, “Yaptığımız her işte insanı ve geleceği düşünerek hareket ediyor ve yol alırken uzun vadeli, stratejik çalışmalar yaparak aşama aşama yol katediyoruz. Hedeflediğimiz pazarları doğru analiz etmeyi öncelik biliyoruz ve fark yaratacağımız noktada ürün sunuyoruz. Veri merkezi çözümleri alanında büyümemizin ana kaynağı; sektörün en iyi mühendislerinin yer aldığı, kalite ve inovasyondan taviz vermeyen yapımız. Ayrıca bağlı olduğumuz Açık Holding’den aldığımız teknoloji ve gelecek odaklı kurum kültürü de büyümemizi etkileyen temel unsurlardan biri." dedi.

Bir teknoloji şirketi olarak veri merkezlerinde ürün gamını artırmalarının sebebine de değinen Lülecioğlu, “Boreas Teknoloji, mühendisliği ve teknolojisiyle bilinen uzman bir şirket ve veri merkezleri de bu iki unsurun en profesyonel şekilde kullanılması gereken yapılar. Bu vizyonla geçtiğimiz senelerde veri merkezlerine özel olarak iklimlendirme cihazları çıkardık ve ürünlerimiz Türkiye’nin en büyük veri merkezi projelerinde tercih edildi. Aldığımız geri bildirimler ve analizlerimiz sonucu Boreas Teknoloji standartlarını yansıtan kabinet ve mobil veri merkezi ürünlerini ürettik ve beklediğimiz talebi de görmeye başladık." dedi.

Veri merkezlerine olan talebin istikrarlı bir şekilde artmasıyla sektöre özel yeni ürünler geliştiren Boreas Teknoloji, pazarın itici gücü olmaya devam edecek.