Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

BOREAS 3 KAT BÜYÜME
HEDEFİNİ YAKALADI

Boreas 3 Kat Büyüme Hedefini İlk 9 Ayda Yakaladı

CİROSUNUN %50'SİNİ İHRACAT OLUŞTURUYOR
İhtiyaca yönelik iklimlendirme çözümlerini 21 ülkede kurulu bulunan satış organizasyonları ile yaptıklarını belirten Müge Lülecioğlu, "Global pazarlarda önemli bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bünyesinde bulunduğumuz Açık Holding'in de faaliyetlerini devam ettirdiği Almanya, İspanya, İngiltere gibi birçok Avrupa ülkesinde tercih edilirken ayrıca Katar, Bahreyn, Umman, Dubai, Kuveyt, Pakistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan Türkmenistan, İrlanda ve Avustralya gibi birçok ülkede doğru çözümlere yön veren çalışmalara imza atarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Ciromuzun yüzde 50'sinden fazlasını ihracat oluşturuyor. Bu yıl büyümede yakaladığımız 3 katlık artışı, aynı şekilde ihracat rakamlarımızda da yakalamış durumdayız" dedi.

Veri merkezleri başta olmak üzere hastane, otel gibi özellikli binalar ve endüstriyel yapılara uçtan uca iklimlendirme çözümleri sunan Boreas, bu yıl belirlediği 3 kat büyüme hedefine ilk 9 ayda yüzde 95 oranında ulaştı.

Pandemi koşullarının etkisinin sürmesine rağmen verimli bir yıl geçirdiklerini belirten Boreas Teknoloji Genel Müdürü Müge Lülecioğlu, henüz yılın bitimine 3 ay gibi bir süre olmasına rağmen şirket olarak hedefledikleri 3 kat büyümeyi şimdiden yüzde 95 oranında yakaladıklarını söyledi. Lülecioğlu, bu yıl üretim kapasiteleri, yeni teknolojilerle üretim yapan makine yatırımları, iş gücü verimliliğinin yanı sıra mühendislik ve insan kaynağı yeteneklerinin de yaklaşık 3 kat arttığını bildirdi.

İklimlendirme alanında 20 yıla aşkın birikim ve tecrübelerinin bulunduğunu dile getiren Lülecioğlu, 2014 yılından bu yana İstanbul Hadımköy'de bulunan 10 bin metrekarelik üretim alanda üretim yaptıklarını iletti. Merkezi iklimlendirme cihazların yanı sıra veri merkezleri iklimlendirmesinde yüksek teknolojiye sahip ürünlerin üretimi ve satışını yaptıklarını söyleyen Lülecioğlu, "Dünyada sayıları giderek artan veri merkezi projeleri için özel olarak tasarladığımız ve ürettiğimiz DC Master Adia ve DC Pro Hassas Kontrollü DX klima cihazı ürünlerimiz bulunuyor. Söz konusu alana özel olarak tasarladığımız ve üretmekte olduğumuz IEC. CRAH ve CRAC cihazlarımız önemli ve büyük ölçekli veri merkezlerinde kullanım alanı buluyor. Veri merkezlerinin iklimlendirme sorunlarına köklü ve maliyet avantajlı çözümler getiriyoruz. Sağladığımız bu çözümler ile veri merkezlerine yönelik sektörde önde geliyoruz" dedi.

50 BİN METREKARELİK FABRİKA KURUYOR
Şirket olarak vizyonlarının çevre dostu ve sürdürülebilir büyüme hedefi ile kalıcı avantajlar yaratmak üzerine kurulduğunu ifade eden Lülecioğlu, güçlü sermaye yapıları ve dinamik organizasyonlarıyla ürün yelpazelerini genişletmek, satış ve satış sonrası faaliyetlerinin artırılmasının temel hedefleri olduğunu vurguladı. Sürdürülebilir büyüme stratejileri kapsamında 2017'de Açık Holding bünyesine dahil olduklarını hatırlatan Lülecioğlu, "Yakın bir zamanda kuracağımız 50 bin metrekare üretim alanına sahip ve bağlı bulunduğumuz sektörde Türkiye'nin en büyük üretim alanı olacak. Yeni tesisimiz ile modern üretim sahamızda Ar-Ge, üretim kapasitesi ve test alanları yönünden önemli atılımlar planlıyoruz. Sektör standartlarını belirleyen kalitemiz, ileri teknolojili ve verimli ürünlerimizle kapasitemizi arttırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

COVID-19'a karşı güvenli yaşam alanları sağlayabilmek araştırmalar yaptıklarını ileten Lülecioğlu, "Araştırmalarımız sonucunda salgına karşı en uygun çözümün, ortamları taze hava ile koşullandırmak ve ısı geri kazanım uygulanarak kullanılan havanın yüzde 100 egzoz etmekten gotiğini gördük" dedi. Lülecioğlu, "Bunun için yüzde 100 kendi tasarım ve üretimimiz olan klima santralimiz ve ısı geri kazanım cihazlarımız ile tüm kapalı mekanlarda kullanıma uygun şekilde hizmet veriyoruz. Yine bütçemizin içinde Ar-Ge harcamaları yüzde 10 civarında pay alıyor" bilgisini verdi.