Boreas

TELEFON+90 212 276 2245


E-MAİLinfo@boreasteknoloji.com


UNIQ İSTANBUL Maslak Ayazağa Cad.
No:4, Kat: 1/204 Sarıyer
İstanbul, Türkiye

DC PRO
Hassas Kontrollü DX Klima Cihazı

Doğru soğutma sistem tipinin seçilmesi veri merkezi tasarımlarındaki en kritik kararlardan biridir. Veri merkezi IT ekipmanlarının arızalanmasını önlemek ve ömrünü uzatmak için, bu ekipmanların ürettiği ısıyı veri merkezlerinden dışarıya taşımak çok önemlidir. Genellikle Hassas Kontrol Ünitesi (PAC) veya Bilgisayar Odası Ünitesi (CRAC) olarak bilinen bu üniteler; sistem odaları, veri merkezleri , telekomünikasyon merkezleri gibi sıcaklık ve nem değerlerinin istenilen değerlerde sabit tutulmasının kritik öneme sahip olduğu ortamlar için tasarlanmıştır.

Boreas Teknoloji’nin enerji tasarrufunu ön planda tutan yenilikçi DC Pro DX serisi toplamda 11 model ve sunduğu 8-82 Kw soğutma kapasitesi aralığına sahip özellikleri sayesinde kesintisiz sistem güvenilirliği sağlayarak bu zorluğun üstesinden gelmektedir.

Yüksek Verimlilik:
DC Pro ünitesinin evaporatörlerinin yüksek verimli olması için lamelleri türbülatörlü, hidrofilik kaplamalı ve bakır boruları yivli yapıda tasarlanmıştır. Bu sayede, soğutucu akışkan bu boruların içerisinden dönerek geçer. Bu dönüş, soğutucu akışkanı serpantinin iç yüzeyine doğru zorlayarak daha yüksek ısı transferi ve daha yüksek verim sağlar.

Hassas Kapasite Modülasyonu:
Çift devreli modellerde bulunan Değişken Hızlı Kompresör , veri merkezinin değişen sıcaklık taleplerini doğru bir şekilde karşılamak için daha hassas kapasite modülasyonu sağlar. Önceden ayarlanmış sıcaklıklarda sadece cihazı açmak veya kapatmak yerine, çok daha hassas bir şekilde en uygun sıcaklık aralığını korumaya yardımcı olur. Boreas’ın mühendislik birikimi ile geliştirilen bu teknoloji, önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar.

EC Motorlu Fanlar:
Hız kontrolünü oransal olarak sağlayan yüksek verimli EC motorlu fanlar geleneksel AC motorlu fanlara oranla daha az enerji harcar ve daha az gürültü üretirler. Bu fanlar aynı zamanda havayı radyal olarak ve daha düşük bir hızda dağıtır, böylece soğuk havanın ortama daha homojen bir şekilde dağılmasını sağlayarak uygun oda sıcaklıklarını korur.Uygulama Alanları:

  • Veri Merkezi Odaları
  • Telekom Odaları
  • Finans Merkezleri ve Bankalar
  • Eğitim Kurumları


  • Hastaneler
  • Laboratuvarlar
  • İnternet Servis Sağlayıcıları
  • Endüstriyel Uygulamalar